header image
Start arrow Historia arrow Historia przedsiębiorstwa ABECO
Historia przedsiębiorstwa ABECO
Spis stron
Historia przedsiębiorstwa ABECO
Strona 2
Strona 3
Strona 4

Abeco sp. z o.o. jest prywatnym przedsiębiorstwem budowlanym założonym w 1987 roku, zarejestrowanym w Sądzie Rejonowym w Warszawie w roku 1988 pod numerem 14673.

Abeco od wielu lat wykonuje różnorodne obiekty budownictwa ogólnego, inżynieryjnego oraz roboty specjalistyczne, najczęściej kompleksowo w systemie generalnego wykonawstwa. Wyposażone jest w znaczną ilość nowoczesnych urządzeń wykonawczych, w tym umożliwiających prowadzenie robót w okresie niskich temperatur.

Image

Działalność gospodarczą Abeco rozpoczęło w II kwartale 1990 roku jako główny wykonawca Biblioteki Narodowej w Warszawie, wykonując roboty konstrukcyjne: monolityczne, prefabrykowane, tradycyjne i stalowe oraz wykończeniowe i zewnętrzne sieci sanitarne. Przedsiębiorstwo było zaangażowane w budowę sześciu obiektów o łącznej kubaturze 78 500 m3, korzystając z własnego zaplecza technicznego złożonego z:
·        poligonowej wytwórni płyt stropowych,
·        wytwórni betonu,
·        zbrojarni,
·        stolarni produkuj ącej m.in. nietypowe elementy stolarki budowlanej,
·        bazy sprzętowo – warsztatowej.

ImageW maju 1992 roku Abeco zawarło z Urzędem Miasta i Gminy we Włoszczowie umowę o budowę w systemie generalnego wykonawstwa oczyszczalni ścieków o docelowej przepustowości 11 000 m3/dobę. Inwestycja obejmowała wykonanie 18 obiektów, z przemieszczeniem ca 65 000 m3 gruntu, wykonanie ca 950 m różnych zewnętrznych sieci technologicznych i różnorodne roboty odwodnieniowe. Na budowie tej firma nasza zainstalowała wytwórnię produkującą wysokiej jakości beton hydrotechniczny. Wszystkie roboty z wyjątkiem instalacji elektrycznej, co i wentylacji mechanicznej zostały wykonane siłami własnymi przedsiębiorstwa. Cykl realizacji określony przez biuro projektów na 4,5 roku został skrócony do 17 miesięcy.Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 03 sierpnia 2006 )
W skrócie

Szukasz pracy?

Zajrzyj do działu ogłoszenia!